Državna matura 2012./2013.

VAŽNE INFORMACIJE

Državna matura se sastoji od obveznoga i izbornog dijela. Ispite iz obveznog dijela mature moguće je polagati na dvije razine; A - višoj i B - osnovnoj. Polažu se tri obavezna predmeta i izbornih predmeta prema želji.

ODGOVORE NA NAJČEŠĆA PITANJA POTRAŽITE NA:

link1   link2   link3   link4

_____________________________________________________________

MATURA 12/13

Vjerojatno ću polagati maturu, koje web stranice trebam pratiti?

NOVOSTI vezana za polaganje državne mature i prijema na fakultete

SLUŽBENE OBAVIJESTI

PRIJAVA u EduHr sustav

KALENDAR polaganja ispita

Ispitni KATALOZI

Koje web stranice mi mogu pomoći u odabiru fakulteta i pripremanju za ispite?

KRITERIJI za upis na različite studijske programe

STATISTIKE o prijavama na studijske programe prethodnih godina

DEMO državne mature

DETALJNA POMOĆ za polaganje pojedinog predmeta

Uskoro dodatne informacije i linkovi

_____

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.

• Uskoro počinje nastava. Kako bi što spremaniji dočekali početak školskih obaveza donosimo vam priču o tome kako se motivirati za učenje.

• Natjecanje u prevođenju za učenike srednjih škola „Juvenes Translatores“ održava se od 2007. godine jednom godišnje i na njemu sudjeluju 17-godišnji učenici. Natjecanje će se u 2017. godini održavati u četvrtak, 23. studenoga 2017. godine, što znači da na natjecanju mogu sudjelovati učenici rođeni 2000. godine.

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.