Državna matura 2012./2013.

VAŽNE INFORMACIJE

Državna matura se sastoji od obveznoga i izbornog dijela. Ispite iz obveznog dijela mature moguće je polagati na dvije razine; A - višoj i B - osnovnoj. Polažu se tri obavezna predmeta i izbornih predmeta prema želji.

ODGOVORE NA NAJČEŠĆA PITANJA POTRAŽITE NA:

link1   link2   link3   link4

_____________________________________________________________

MATURA 12/13

Vjerojatno ću polagati maturu, koje web stranice trebam pratiti?

NOVOSTI vezana za polaganje državne mature i prijema na fakultete

SLUŽBENE OBAVIJESTI

PRIJAVA u EduHr sustav

KALENDAR polaganja ispita

Ispitni KATALOZI

Koje web stranice mi mogu pomoći u odabiru fakulteta i pripremanju za ispite?

KRITERIJI za upis na različite studijske programe

STATISTIKE o prijavama na studijske programe prethodnih godina

DEMO državne mature

DETALJNA POMOĆ za polaganje pojedinog predmeta

Uskoro dodatne informacije i linkovi

_____

• Književni susret pod nazivom Čitaj! (Čitam da bih pisao, pišem da bih čitao) održat će se u utorak, 21. studenoga 2017. od 18 do 20 sati, u u Hrvatskom društvu pisaca u Zagrebu.

• Udruga VANG uz potporu Grada Zagreba i Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport organizira besplatnu radionicu za mlade pod nazivom „Osnove spikerskog zanata“. Radionica će se održati od 28. do 30. studenoga 2017. godine, a prijave su moguće na e-adresu vang@vang.hr.

• Ina d.d. je i ove godine pokrenula online natjecanje za srednjoškolce pod nazivom „Junior Freshhh natjecanje za srednjoškolce“.

• U tekstu donosimo popis nekoliko djela s kojima se srednjoškolci najčešće muče, ali i neke korisne savjete kako im pristupiti da bi ih se lakše savladalo. Dakako, popis djela koje zadaju poteškoće razlikuje se od učenika do učenika, ovisno o njegovim kognitivnim sposobnostima i književnom afinitetu, no početak nove nastavne godine idealno je vrijeme za pripremu za čitanje lektire.

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.