Volontiraj-kreditiraj

Cilj aktivnosti:

Cilj ove aktivnosti je da se mladi ljudi zaposle na jedan dan i steknu iskustva za buduće školovanje.  Naši učenici će volontirati u određenim institucijama

Namjena aktivnosti:

Aktivirati što veći broj mladih ljudi da kroz jedan dan rada na poslu uvide važnost zaposlenja i odgovornosti koje ono nost sa sobom.

Nositelji aktivnosti:

Info House i projekt Volontiraj-kreditiraj u suradnji s Vijećem učenika

Način realizacije aktivnosti:

Jednodnevno zapošljavanje učenika u određenim institucijama i firmama

Vremenik aktivnosti:

Ovisi o realizaciji projekta

Detaljan troškovnik aktivnosti:

Po svakom učeniku koji sudjeluje u projektu 20,00 KM

Način vrednovanja i način korištenja rezultata:

Vrednovanje će biti provedeno na sajmu ideja Volontiraj-kreditiraj.

Connecting Classrooms

Cilj aktivnosti:

Spajanje razreda i interkulturalna razmjena znanja i iskustava iz raznih oblasti između četiri države: Škotska, Poljska, Španjolska i BiH

Namjena aktivnosti:

Razmjena znanja između različitih grupa učenika iz raznih država radi interkulturalnog povezivanja

Nositelji aktivnosti:

Prof. Silvija Ćorić Džidić i učenici Connecting Classrooms grupe

Način realizacije aktivnosti:

Različiti projekti, izrada fotografija, filmova, posjet drugim zemljama, sastanci u BiH gradovima, razmjena iskustava, usavršavanje mladih leadera

Vremenik aktivnosti:

Tijekom cijele godine.

Detaljan troškovnik aktivnosti:

Za potrebe sekcije nabavljena je kamera, digitalni fotoaparat, hamer papir, troškovi za putovanje učenika, sav potreban materijal za realiziranje projekta

Način vrednovanja i način korištenja rezultata:

British Council stavlja na zajednički server sve rezultate i biraju se najbolji, kao što je bio slučaj s fotografijom.

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.

• Uskoro počinje nastava. Kako bi što spremaniji dočekali početak školskih obaveza donosimo vam priču o tome kako se motivirati za učenje.

• Natjecanje u prevođenju za učenike srednjih škola „Juvenes Translatores“ održava se od 2007. godine jednom godišnje i na njemu sudjeluju 17-godišnji učenici. Natjecanje će se u 2017. godini održavati u četvrtak, 23. studenoga 2017. godine, što znači da na natjecanju mogu sudjelovati učenici rođeni 2000. godine.

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.