Volontiraj-kreditiraj

Cilj aktivnosti:

Cilj ove aktivnosti je da se mladi ljudi zaposle na jedan dan i steknu iskustva za buduće školovanje.  Naši učenici će volontirati u određenim institucijama

Namjena aktivnosti:

Aktivirati što veći broj mladih ljudi da kroz jedan dan rada na poslu uvide važnost zaposlenja i odgovornosti koje ono nost sa sobom.

Nositelji aktivnosti:

Info House i projekt Volontiraj-kreditiraj u suradnji s Vijećem učenika

Način realizacije aktivnosti:

Jednodnevno zapošljavanje učenika u određenim institucijama i firmama

Vremenik aktivnosti:

Ovisi o realizaciji projekta

Detaljan troškovnik aktivnosti:

Po svakom učeniku koji sudjeluje u projektu 20,00 KM

Način vrednovanja i način korištenja rezultata:

Vrednovanje će biti provedeno na sajmu ideja Volontiraj-kreditiraj.

Connecting Classrooms

Cilj aktivnosti:

Spajanje razreda i interkulturalna razmjena znanja i iskustava iz raznih oblasti između četiri države: Škotska, Poljska, Španjolska i BiH

Namjena aktivnosti:

Razmjena znanja između različitih grupa učenika iz raznih država radi interkulturalnog povezivanja

Nositelji aktivnosti:

Prof. Silvija Ćorić Džidić i učenici Connecting Classrooms grupe

Način realizacije aktivnosti:

Različiti projekti, izrada fotografija, filmova, posjet drugim zemljama, sastanci u BiH gradovima, razmjena iskustava, usavršavanje mladih leadera

Vremenik aktivnosti:

Tijekom cijele godine.

Detaljan troškovnik aktivnosti:

Za potrebe sekcije nabavljena je kamera, digitalni fotoaparat, hamer papir, troškovi za putovanje učenika, sav potreban materijal za realiziranje projekta

Način vrednovanja i način korištenja rezultata:

British Council stavlja na zajednički server sve rezultate i biraju se najbolji, kao što je bio slučaj s fotografijom.

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.

• Srednjoškolci se u završnom razredu nađu pred velikom odlukom: hoće li studirati ili tražiti posao. Učenici završnog razreda srednje škole u školskoj godini 2016./2017. zasigurno su se već donijeli odluku kamo nakon srednje škole. To zasigurno nije bila jednostavna odluka. Srednjoškolcima koji još nisu odlučili kamo nakon srednje škole, ili pak nisu sigurni u svoju odluku, a u sljedećoj školskoj godini ih upravo to očekuje u ovom tekstu predstavljamo portal e-Usmjeravanje.

• Obaveze u školi se nagomilavaju, dio tvog vremena zauzimaju i izvanškolske aktivnosti, a svakako želiš dio vremena provesti i s prijateljima. Kako sve to uskladiti?

• Kulture diljem svijeta imaju specifične obrede prijelaza kojim se obilježavaju važni trenutci u životu osobe kao što su rođenje, pubertet, vjenčanje ili smrt. Najkraće rečeno, obred prijelaza je događaj koji za svakog pojedinca obilježava prijelaz iz jedne društvene uloge u drugu. Najčešće se ovi obredi odvijaju na prijelazu iz djetinjstva u zrelost. Antropološka literatura najbogatija je upravo opisima adolescentskih inicijacijskih obreda prijelaza, tj. primanja djevojaka i mladića u svijet odraslih. Njima ćemo se i baviti u ovom tekstu.