Uprava škole

1. ravnateljica Škole - Ljiljana Krešić, prof.

2. pedagog - Žana Ćorić

4. računovođa - Marijana Antunović

5. tajnik - Viktorija Ripić

Školom upravlja ravnatelj i školski odbor.

Ravnatelj ima položaj i ovlasti poslovodnog organa i pedagoškog rukovoditelja, a Školski odbor organa upravljaja prikladno sa Zakonom, Statutom škole i drugim općim aktivima škole.

U školi također djeluje vijeće učenika, čine ga profesor-koordinator i predstavnici svih razreda.

Tehničko osoblje:

Spremačice: Ljilja Prskalo, Senka Damjanović, Ana Antunović, Zorica Knezović, Radica Rozić i Anđelka Rajić.
Domar: Darko Kalajdžić

Knjižnica:

U prizemlju školske zgrade su prostorije knjižnice i čitaonice, koje uvelike pomažu i učenike i profesore. Imamo 8095 knjiga, od toga je 800 strukovnih, a ostalo su lektire. Fond knjiga za njemački jezik je oko 400 naslova, što je ostvareno i u suradnji s Goethe institutom. Zastupljeni su gotovo svi naslovi i svake se godine dopunjuju. Svaka knjiga dostupna je svakom učeniku, a njemu preostaje samo čitanje! Osim knjiga, u knjižnici imamo stručne CD-ove, DVD-ove i VHS-ove, te računalo sa programom za vođenje knjižnice.

Voditelji knjižnice:

Ljiljana Petričević

Ivana Aničić

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.

• Srednjoškolci se u završnom razredu nađu pred velikom odlukom: hoće li studirati ili tražiti posao. Učenici završnog razreda srednje škole u školskoj godini 2016./2017. zasigurno su se već donijeli odluku kamo nakon srednje škole. To zasigurno nije bila jednostavna odluka. Srednjoškolcima koji još nisu odlučili kamo nakon srednje škole, ili pak nisu sigurni u svoju odluku, a u sljedećoj školskoj godini ih upravo to očekuje u ovom tekstu predstavljamo portal e-Usmjeravanje.

• Obaveze u školi se nagomilavaju, dio tvog vremena zauzimaju i izvanškolske aktivnosti, a svakako želiš dio vremena provesti i s prijateljima. Kako sve to uskladiti?

• Kulture diljem svijeta imaju specifične obrede prijelaza kojim se obilježavaju važni trenutci u životu osobe kao što su rođenje, pubertet, vjenčanje ili smrt. Najkraće rečeno, obred prijelaza je događaj koji za svakog pojedinca obilježava prijelaz iz jedne društvene uloge u drugu. Najčešće se ovi obredi odvijaju na prijelazu iz djetinjstva u zrelost. Antropološka literatura najbogatija je upravo opisima adolescentskih inicijacijskih obreda prijelaza, tj. primanja djevojaka i mladića u svijet odraslih. Njima ćemo se i baviti u ovom tekstu.