Uprava škole

1. ravnateljica Škole - Ljiljana Krešić, prof.

2. pedagog - Žana Ćorić

4. računovođa - Marijana Antunović

5. tajnik - Viktorija Ripić

Školom upravlja ravnatelj i školski odbor.

Ravnatelj ima položaj i ovlasti poslovodnog organa i pedagoškog rukovoditelja, a Školski odbor organa upravljaja prikladno sa Zakonom, Statutom škole i drugim općim aktivima škole.

U školi također djeluje vijeće učenika, čine ga profesor-koordinator i predstavnici svih razreda.

Tehničko osoblje:

Spremačice: Ljilja Prskalo, Senka Damjanović, Ana Antunović, Zorica Knezović, Radica Rozić i Anđelka Rajić.
Domar: Darko Kalajdžić

Knjižnica:

U prizemlju školske zgrade su prostorije knjižnice i čitaonice, koje uvelike pomažu i učenike i profesore. Imamo 8095 knjiga, od toga je 800 strukovnih, a ostalo su lektire. Fond knjiga za njemački jezik je oko 400 naslova, što je ostvareno i u suradnji s Goethe institutom. Zastupljeni su gotovo svi naslovi i svake se godine dopunjuju. Svaka knjiga dostupna je svakom učeniku, a njemu preostaje samo čitanje! Osim knjiga, u knjižnici imamo stručne CD-ove, DVD-ove i VHS-ove, te računalo sa programom za vođenje knjižnice.

Voditelji knjižnice:

Ljiljana Petričević

Ivana Aničić

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.

• Uskoro počinje nastava. Kako bi što spremaniji dočekali početak školskih obaveza donosimo vam priču o tome kako se motivirati za učenje.

• Natjecanje u prevođenju za učenike srednjih škola „Juvenes Translatores“ održava se od 2007. godine jednom godišnje i na njemu sudjeluju 17-godišnji učenici. Natjecanje će se u 2017. godini održavati u četvrtak, 23. studenoga 2017. godine, što znači da na natjecanju mogu sudjelovati učenici rođeni 2000. godine.

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.