Aktiv profesora stranih jezika

U ovoj školskoj godini Aktiv stranih jezika čini deset profesora:

Njemački jezik:

Antonija Čerkez, prof.

Ljiljana Petričević, prof.

Antonija Ćavar, prof.

Ivanka Nadarević Jezidžić, prof.

Latinski jezik,  Francuski jezik:

Iva Pranjić, prof.

Engleski jezik:

Zlata Sarić, prof.

Vanja Majerski, prof.

Anamarija Ivanković, prof.

Ivana Aničić, prof.

Darija Blažević, prof.

Sukladno godišnjem planu rada Aktiv stranih jezika skrbi poglavito za suvremenu interaktivnu redovitu nastavu engleskog, njemačkog, francuskog i latinskog jezika.

Pored toga Aktiv vodi poseban nastavni program za stjecanje njemačke jezične diplome DSDC1. Takvi kandidati mogu se upisati na bilo koje europsko sveučilište, na kojem se pradavanja održavaju na njemačkom jeziku, bez predhodne provjere znanja iz njemačkog jezika.

Aktiv stranih jezika redovito sudjeluje u seminarima za trajno stručno usavršavanje profesora i stjecanje najsuvremenijih metoda za nastavu stranih jezika.

Voditeljica aktiva: Darija Blažević, prof.

• Književni susret pod nazivom Čitaj! (Čitam da bih pisao, pišem da bih čitao) održat će se u utorak, 21. studenoga 2017. od 18 do 20 sati, u u Hrvatskom društvu pisaca u Zagrebu.

• Udruga VANG uz potporu Grada Zagreba i Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport organizira besplatnu radionicu za mlade pod nazivom „Osnove spikerskog zanata“. Radionica će se održati od 28. do 30. studenoga 2017. godine, a prijave su moguće na e-adresu vang@vang.hr.

• Ina d.d. je i ove godine pokrenula online natjecanje za srednjoškolce pod nazivom „Junior Freshhh natjecanje za srednjoškolce“.

• U tekstu donosimo popis nekoliko djela s kojima se srednjoškolci najčešće muče, ali i neke korisne savjete kako im pristupiti da bi ih se lakše savladalo. Dakako, popis djela koje zadaju poteškoće razlikuje se od učenika do učenika, ovisno o njegovim kognitivnim sposobnostima i književnom afinitetu, no početak nove nastavne godine idealno je vrijeme za pripremu za čitanje lektire.

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.