Aktiv profesora stranih jezika

U ovoj školskoj godini Aktiv stranih jezika čini dvanaest profesora:

Njemački jezik:

Antonija Čerkez, prof.

Ljiljana Petričević, prof.

Antonija Ćavar, prof.

Alfred Bühler, prof.

Marijana Marić, prof.

Latinski jezik,  Francuski jezik:

Dita Krešić, prof.

Đurđica Kordić, prof.

Engleski jezik:

Zlata Sarić

Vanja Majerski

Anamarija Ivanković

Adrijana Bošnjak-Marijanović

Darija Blažević

Sukladno godišnjem planu rada Aktiv stranih jezika skrbi poglavito za suvremenu interaktivnu redovitu nastavu engleskog, njemačkog, francuskog i latinskog jezika.

Pored toga Aktiv vodi poseban nastavni program za stjecanje njemačke jezične diplome DSDC1. Tu diplomu je u ovoj školskoj godini dobilo 17 kandidata: Daniela Beljo, Nataša Ćosić, Ana-Marija Soldo, Ivona Jukić, Ivana Kožul, Kristina Prkačin, Ivona Soldo, Ivan Vladić, Toni Anić, Vanja Brekalo, Mario Lasta, Ivana Marić, Vedran Miličević, Martina Pehar, Ivona Vučić, Nikolina Škobić i Anđela Vidović. Ti kandidati mogu se upisati na bilo koje europsko sveučilište, na kojem se pradavanja održavaju na njemačkom jeziku, bez predhodne provjere znanja iz njemačkog jezika.

Aktiv stranih jezika redovito sudjeluje u seminarima za trajno stručno usavršavanje profesora i stjecanje najsuvremenijih metoda za nastavu stranih jezika.

Voditeljica aktiva: Zlata Sarić, prof.