"Zaključne" na polugodištu

Što mislite o ukidanju zaključnih ocjena na polugodištu

Protiv
Za
1 Votes left

Aktiv profesora stranih jezika

U ovoj školskoj godini Aktiv stranih jezika čini dvanaest profesora:

Njemački jezik:

Antonija Čerkez, prof.

Ljiljana Petričević, prof.

Antonija Ćavar, prof.

Alfred Bühler, prof.

Marijana Marić, prof.

Latinski jezik,  Francuski jezik:

Dita Krešić, prof.

Đurđica Kordić, prof.

Engleski jezik:

Zlata Sarić

Vanja Majerski

Anamarija Ivanković

Adrijana Bošnjak-Marijanović

Darija Blažević

Sukladno godišnjem planu rada Aktiv stranih jezika skrbi poglavito za suvremenu interaktivnu redovitu nastavu engleskog, njemačkog, francuskog i latinskog jezika.

Pored toga Aktiv vodi poseban nastavni program za stjecanje njemačke jezične diplome DSDC1. Tu diplomu je u ovoj školskoj godini dobilo 17 kandidata: Daniela Beljo, Nataša Ćosić, Ana-Marija Soldo, Ivona Jukić, Ivana Kožul, Kristina Prkačin, Ivona Soldo, Ivan Vladić, Toni Anić, Vanja Brekalo, Mario Lasta, Ivana Marić, Vedran Miličević, Martina Pehar, Ivona Vučić, Nikolina Škobić i Anđela Vidović. Ti kandidati mogu se upisati na bilo koje europsko sveučilište, na kojem se pradavanja održavaju na njemačkom jeziku, bez predhodne provjere znanja iz njemačkog jezika.

Aktiv stranih jezika redovito sudjeluje u seminarima za trajno stručno usavršavanje profesora i stjecanje najsuvremenijih metoda za nastavu stranih jezika.

Voditeljica aktiva: Zlata Sarić, prof.

• Pojam tolerancija dolazi od grčke riječi tolerare, što znači podnositi. Ona podrazumijeva snošljivost i uvažavanje tuđih ideja, stavova i načina života. Biti tolerantan znači biti osviješten o različitosti u odnosu na nas same i prihvaćanje toga u svakodnevnom životu. Uz ovaj se pojam vežu i slični pojmovi kao što su stereotipi i predrasude.

• Od sedamdesetih godina prošlog stoljeća naovamo, društveni znanstvenici sve više upozoravaju na trend sve veće zaokupljenosti sobom kod mladih. Krajem osamdesetih godina, Emmons (1987) govori o tri dominantne struje gledanja na ovu pojavu.

• Iako stres sam po sebi neće izazvati akne, kod osoba koje imaju predispoziciju za nastanak ove bolesti, stresne sitaucije mogu utjecati na ranije pojavljivanje i nastanak jače izraženih akni.

• Godine između djetinjstva i zrelosti vrijeme su velikih previranja i emocionalnog razvitka za mlade koji više nisu djeca, a još nisu odrasli ljudi. To razdoblje nazivamo adolescencija, a obično traje do osam godina. Adolescencija i poteškoće u vrijeme odrastanja nekima izgledaju kao problem i nevolja kojoj nema kraja. Činjenica je, međutim, da adolescencija ima svoje trajanje koje je različito u različitim dijelovima svijeta.

• Borite li se s pisanjem eseja? Zbunjuje vas gdje vaši argumenti počinju, a završavaju zaključci. Donosimo vam plan u pet točaka koji će vam olakšati pisanje. Iako, kao što znate postoje tri vrste školskog eseja interpretativni, usporedna analiza i raspravljački u tekstu koji slijedi nećemo se baviti pojedinom vrstom eseja već ćemo vam opisati najvažnije sastojke koje svaki dobar esej treba imati.