Aktiv profesora matematike, fizike i informatike

Aktiv čine profesori:   Mirsada Pravidć, Anita Cvitanović, Ljilja Drljo, Marija Pervan

Matea Doko, Antonija Topić, Silvija Ćorić Džidić.

Voditelj je prof. Mirsada Pravdić

Prof. Mirsada Pravdić

Prof. Anita Cvitanović

Prof. Ljilja Drljo

Prof. Marija Pervan

Nastava se izvodi sukladno NPP u kabinetima matematike.

Fizika

Prof. Matea Doko

Prof. Antonija Topić

Nastava se izvodi sukladno NPP u kojem su zastupljene i laboratorijske vježbe. Kabinet fizike opremljen je fizikalnim priborom, računalom s priključkom za internet,  projektorom i televizorom.

Prof. Silvija Ćorić Džidić

Nastava se izvodi po novom planu i programu po japanskom modelu. Kabinet informatike je potpuno opremljen računalima,  projektorom, printerima i skenerom te dvadesetčetverosatnom internetskom vezom.

• Književni susret pod nazivom Čitaj! (Čitam da bih pisao, pišem da bih čitao) održat će se u utorak, 21. studenoga 2017. od 18 do 20 sati, u u Hrvatskom društvu pisaca u Zagrebu.

• Udruga VANG uz potporu Grada Zagreba i Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport organizira besplatnu radionicu za mlade pod nazivom „Osnove spikerskog zanata“. Radionica će se održati od 28. do 30. studenoga 2017. godine, a prijave su moguće na e-adresu vang@vang.hr.

• Ina d.d. je i ove godine pokrenula online natjecanje za srednjoškolce pod nazivom „Junior Freshhh natjecanje za srednjoškolce“.

• U tekstu donosimo popis nekoliko djela s kojima se srednjoškolci najčešće muče, ali i neke korisne savjete kako im pristupiti da bi ih se lakše savladalo. Dakako, popis djela koje zadaju poteškoće razlikuje se od učenika do učenika, ovisno o njegovim kognitivnim sposobnostima i književnom afinitetu, no početak nove nastavne godine idealno je vrijeme za pripremu za čitanje lektire.

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.