Aktiv profesora kemije i biologije

Kemija

Prof.Jagoda Pujić

Prof.Marijana Goluža

Prof.Ines Markotić

Nastava se izvodi sukladno NPP u kojem su zastupljene i laboratorijske vježbe.

Kabinet kemije opremljen je laboratorijskim priborom, kemikalijama,grafoskopom, računalom i priključkom na internet .

Biologija

Prof. Marina Mihalj

Prof. Mladenka Markotić

Prof. Ines Markotić

Nastava se izvodi sukladno NPP u kojem su zastupljene i laboratorijske vježbe.

Kabinet biologije opremljen je laboratorijskim priborom, kemikalijama,mikroskopima,grafoskopom, računalom s priključkom na

internet ,projektorom,televizorom i videorekorderom .

U nastavi biologije koriste se suvremene nastavne metode  : interaktivna nastava, interdisciplinarni pristup i učenje putem projekata.

Značajke interaktivne nastave

• Interaktivnost , kooperativnost i odgovoran odnos svih sudionika u procesu učenja
  • Razvojno – stimulativna primjerenost zadataka , sadržaja i načina rada
  • Primjena različitih metoda , oblika,sustava i modela nastavnog rada
  • Multimedijalnost izvora učenja i rada
  • Dominacija iskustvenog i istraživačkog učenja , kritičkog razmišljanja , rješavanja stvarnih i zamišljenih problema , razmjene iskustava i mišljenja , diskusije, rasprave ,zauzimanja i obrane stava, aktivnog sudjelovanja
  • Programski cjelovito i skladno stvaralačko angažiranje učenika i kreativno očitovanje nastavnika
  • Rad u uvjetima ugodne emocionalne atmosfere , kolektivne potpore skupnih i individualnih postignuća

Projektna nastava

Usmjerena je na istraživačko učenje, korištenje različitih izvora informacija,korištenje skupina učenika koji rade na rješavanju različitih problema,uz razvijanje socijalnih i vještina komunikacije .

Na ovaj način učenike motiviramo za samoobrazovanje , timski rad i samostalno procjenjivanje naučenog.

Voditeljica aktiva: Jagoda Pujić, prof.

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.

• Uskoro počinje nastava. Kako bi što spremaniji dočekali početak školskih obaveza donosimo vam priču o tome kako se motivirati za učenje.

• Natjecanje u prevođenju za učenike srednjih škola „Juvenes Translatores“ održava se od 2007. godine jednom godišnje i na njemu sudjeluju 17-godišnji učenici. Natjecanje će se u 2017. godini održavati u četvrtak, 23. studenoga 2017. godine, što znači da na natjecanju mogu sudjelovati učenici rođeni 2000. godine.

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.