Aktiv profesora kemije i biologije

Kemija

Prof.Jagoda Pujić

Prof.Marijana Goluža

Prof.Ines Markotić

Nastava se izvodi sukladno NPP u kojem su zastupljene i laboratorijske vježbe.

Kabinet kemije opremljen je laboratorijskim priborom, kemikalijama,grafoskopom, računalom i priključkom na internet .

Biologija

Prof. Marina Mihalj

Prof. Mladenka Markotić

Prof. Ines Markotić

Nastava se izvodi sukladno NPP u kojem su zastupljene i laboratorijske vježbe.

Kabinet biologije opremljen je laboratorijskim priborom, kemikalijama,mikroskopima,grafoskopom, računalom s priključkom na

internet ,projektorom,televizorom i videorekorderom .

U nastavi biologije koriste se suvremene nastavne metode  : interaktivna nastava, interdisciplinarni pristup i učenje putem projekata.

Značajke interaktivne nastave

• Interaktivnost , kooperativnost i odgovoran odnos svih sudionika u procesu učenja
  • Razvojno – stimulativna primjerenost zadataka , sadržaja i načina rada
  • Primjena različitih metoda , oblika,sustava i modela nastavnog rada
  • Multimedijalnost izvora učenja i rada
  • Dominacija iskustvenog i istraživačkog učenja , kritičkog razmišljanja , rješavanja stvarnih i zamišljenih problema , razmjene iskustava i mišljenja , diskusije, rasprave ,zauzimanja i obrane stava, aktivnog sudjelovanja
  • Programski cjelovito i skladno stvaralačko angažiranje učenika i kreativno očitovanje nastavnika
  • Rad u uvjetima ugodne emocionalne atmosfere , kolektivne potpore skupnih i individualnih postignuća

Projektna nastava

Usmjerena je na istraživačko učenje, korištenje različitih izvora informacija,korištenje skupina učenika koji rade na rješavanju različitih problema,uz razvijanje socijalnih i vještina komunikacije .

Na ovaj način učenike motiviramo za samoobrazovanje , timski rad i samostalno procjenjivanje naučenog.

Voditeljica aktiva: Jagoda Pujić, prof.

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.

• Srednjoškolci se u završnom razredu nađu pred velikom odlukom: hoće li studirati ili tražiti posao. Učenici završnog razreda srednje škole u školskoj godini 2016./2017. zasigurno su se već donijeli odluku kamo nakon srednje škole. To zasigurno nije bila jednostavna odluka. Srednjoškolcima koji još nisu odlučili kamo nakon srednje škole, ili pak nisu sigurni u svoju odluku, a u sljedećoj školskoj godini ih upravo to očekuje u ovom tekstu predstavljamo portal e-Usmjeravanje.

• Obaveze u školi se nagomilavaju, dio tvog vremena zauzimaju i izvanškolske aktivnosti, a svakako želiš dio vremena provesti i s prijateljima. Kako sve to uskladiti?

• Kulture diljem svijeta imaju specifične obrede prijelaza kojim se obilježavaju važni trenutci u životu osobe kao što su rođenje, pubertet, vjenčanje ili smrt. Najkraće rečeno, obred prijelaza je događaj koji za svakog pojedinca obilježava prijelaz iz jedne društvene uloge u drugu. Najčešće se ovi obredi odvijaju na prijelazu iz djetinjstva u zrelost. Antropološka literatura najbogatija je upravo opisima adolescentskih inicijacijskih obreda prijelaza, tj. primanja djevojaka i mladića u svijet odraslih. Njima ćemo se i baviti u ovom tekstu.