Aktiv profesora humanističkih znanosti

Aktiv čine profesori filozofije, logike, sociologije,  politike, gospodarstva, demokracije i ljudskih prava, psihologije i vjeronauka, a voditeljica je profesorica Ksenija Ljubić.

Filozofija i logika

Prof. Josip Milić u III. i IV. razredu

Sociologija

Prof.Tatjana Ćehajić u III.razredu

Politika ,gospodarstvo,demokracija i ljudskih prava

Prof.Tatjana Ćehajić  u IV.razredu

Psihologija

Prof. Blago Rezić

Vjeronauk

Prof. Ksenija Ljubić

Etika

Prof. Ivan Vrljić

Nastava iz predmeta filozofija,sociologija,politika,gospodarstvo,demokracija i ljudska prava predmeta izvodi iz u slobodnim učionicama jer nema namjenski opremljenih kabineta .

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.

• Uskoro počinje nastava. Kako bi što spremaniji dočekali početak školskih obaveza donosimo vam priču o tome kako se motivirati za učenje.

• Natjecanje u prevođenju za učenike srednjih škola „Juvenes Translatores“ održava se od 2007. godine jednom godišnje i na njemu sudjeluju 17-godišnji učenici. Natjecanje će se u 2017. godini održavati u četvrtak, 23. studenoga 2017. godine, što znači da na natjecanju mogu sudjelovati učenici rođeni 2000. godine.

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.