Aktiv profesora humanističkih znanosti

Aktiv čine profesori filozofije, logike, sociologije,  politike, gospodarstva, demokracije i ljudskih prava, psihologije i vjeronauka, a voditeljica je profesorica Ksenija Ljubić.

Filozofija i logika

Prof. Josip Milić u III. i IV. razredu

Sociologija

Prof.Tatjana Ćehajić u III.razredu

Politika ,gospodarstvo,demokracija i ljudskih prava

Prof.Tatjana Ćehajić  u IV.razredu

Psihologija

Prof. Blago Rezić

Vjeronauk

Prof. Ksenija Ljubić

Etika

Prof. Ivan Vrljić

Nastava iz predmeta filozofija,sociologija,politika,gospodarstvo,demokracija i ljudska prava predmeta izvodi iz u slobodnim učionicama jer nema namjenski opremljenih kabineta .

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.

• Srednjoškolci se u završnom razredu nađu pred velikom odlukom: hoće li studirati ili tražiti posao. Učenici završnog razreda srednje škole u školskoj godini 2016./2017. zasigurno su se već donijeli odluku kamo nakon srednje škole. To zasigurno nije bila jednostavna odluka. Srednjoškolcima koji još nisu odlučili kamo nakon srednje škole, ili pak nisu sigurni u svoju odluku, a u sljedećoj školskoj godini ih upravo to očekuje u ovom tekstu predstavljamo portal e-Usmjeravanje.

• Obaveze u školi se nagomilavaju, dio tvog vremena zauzimaju i izvanškolske aktivnosti, a svakako želiš dio vremena provesti i s prijateljima. Kako sve to uskladiti?

• Kulture diljem svijeta imaju specifične obrede prijelaza kojim se obilježavaju važni trenutci u životu osobe kao što su rođenje, pubertet, vjenčanje ili smrt. Najkraće rečeno, obred prijelaza je događaj koji za svakog pojedinca obilježava prijelaz iz jedne društvene uloge u drugu. Najčešće se ovi obredi odvijaju na prijelazu iz djetinjstva u zrelost. Antropološka literatura najbogatija je upravo opisima adolescentskih inicijacijskih obreda prijelaza, tj. primanja djevojaka i mladića u svijet odraslih. Njima ćemo se i baviti u ovom tekstu.