Aktiv profesora humanističkih znanosti

Aktiv čine profesori filozofije, logike, sociologije,  politike, gospodarstva, demokracije i ljudskih prava, psihologije i vjeronauka, a voditeljica je profesorica Ksenija Ljubić.

Filozofija i logika

Prof. Josip Milić u III. i IV. razredu

Sociologija

Prof.Tatjana Ćehajić u III.razredu

Politika ,gospodarstvo,demokracija i ljudskih prava

Prof.Tatjana Ćehajić  u IV.razredu

Psihologija

Prof. Dijana Milović

Vjeronauk

Prof. Ksenija Ljubić

Etika i filozofija

Prof. Ivan Vrljić

Nastava iz predmeta filozofija,sociologija,politika,gospodarstvo,demokracija i ljudska prava predmeta izvodi iz u slobodnim učionicama jer nema namjenski opremljenih kabineta .

• Prost, izopačen i razoran – takvim je bijela Amerika u početku smatrala rock'n'roll. Međutim, duboko ukorijenjena u povijest, nova se glazba pojavila da bi se održala, te nije postala tek trendom koji se olako odbacuje, što su pokazala i desetljeća koja su uslijedila.

• Književni susret pod nazivom Čitaj! (Čitam da bih pisao, pišem da bih čitao) održat će se u utorak, 21. studenoga 2017. od 18 do 20 sati, u u Hrvatskom društvu pisaca u Zagrebu.

• Udruga VANG uz potporu Grada Zagreba i Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport organizira besplatnu radionicu za mlade pod nazivom „Osnove spikerskog zanata“. Radionica će se održati od 28. do 30. studenoga 2017. godine, a prijave su moguće na e-adresu vang@vang.hr.

• Ina d.d. je i ove godine pokrenula online natjecanje za srednjoškolce pod nazivom „Junior Freshhh natjecanje za srednjoškolce“.

• U tekstu donosimo popis nekoliko djela s kojima se srednjoškolci najčešće muče, ali i neke korisne savjete kako im pristupiti da bi ih se lakše savladalo. Dakako, popis djela koje zadaju poteškoće razlikuje se od učenika do učenika, ovisno o njegovim kognitivnim sposobnostima i književnom afinitetu, no početak nove nastavne godine idealno je vrijeme za pripremu za čitanje lektire.