Hrvatski glas u vremenu

23.10.1847 Hrvatski sabor je uveo hrvatski jezik kao svoj službeni.
Danas se obilježava 170 godina od kako je hrvatski jezik proglašen službenim i 50 godina od objavljivanja Deklaracije.
Povodom toga Zavod za školstvo Mostar u suradnji s odgojno-obrazovnim i kulturnim institucijama HNŽ-a je organizirao literarni natječaj na temu "Hrvatski glas u vremenu".
Naša škola je postigla zavidan uspjeh jer su učenice Jana Zovko (I.b) i Matea Koso(4.c) ostvarile zadivljujuće rezultate.
Jana je osvojila I.mjesto,a Matea III. mjesto. Čestitamo.

• Književni susret pod nazivom Čitaj! (Čitam da bih pisao, pišem da bih čitao) održat će se u utorak, 21. studenoga 2017. od 18 do 20 sati, u u Hrvatskom društvu pisaca u Zagrebu.

• Udruga VANG uz potporu Grada Zagreba i Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport organizira besplatnu radionicu za mlade pod nazivom „Osnove spikerskog zanata“. Radionica će se održati od 28. do 30. studenoga 2017. godine, a prijave su moguće na e-adresu vang@vang.hr.

• Ina d.d. je i ove godine pokrenula online natjecanje za srednjoškolce pod nazivom „Junior Freshhh natjecanje za srednjoškolce“.

• U tekstu donosimo popis nekoliko djela s kojima se srednjoškolci najčešće muče, ali i neke korisne savjete kako im pristupiti da bi ih se lakše savladalo. Dakako, popis djela koje zadaju poteškoće razlikuje se od učenika do učenika, ovisno o njegovim kognitivnim sposobnostima i književnom afinitetu, no početak nove nastavne godine idealno je vrijeme za pripremu za čitanje lektire.

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.