Posjet maturanata Međugorju

Naši su maturanti 27.10.2017. uz svoje razrednice i pedagoginju posjetili Međugorje u sklopu terenske nastave.Posjetili su crkvenu dvoranu, gdje su gledali film "Mary's Meals" , a zatim i Cenacolo.Na kraju su zajednici uručili namirnice i potrepštine koje su pripremili članovima Cenacola. Vratili su se u poslijepodnevnim satima, puni dojmova i novih životnih priča.

Dan učitelja 2017.

Povodom obilježavanja Dana učitelja, 5.listopada 2017.godine, osoblje naše škole je bilo na ručku u Konobi Goranci. Ovaj dan je također obilježio i odlazak tri naša profesora. Uz zasluženi odmor, smijeh i zabavu , vrijeme je brzo prošlo.

"Kombinirajte najbolje od novoga s najboljim od staroga.
Učite čineći. "

Konfucije

Hrvatski glas u vremenu

23.10.1847 Hrvatski sabor je uveo hrvatski jezik kao svoj službeni.
Danas se obilježava 170 godina od kako je hrvatski jezik proglašen službenim i 50 godina od objavljivanja Deklaracije.
Povodom toga Zavod za školstvo Mostar u suradnji s odgojno-obrazovnim i kulturnim institucijama HNŽ-a je organizirao literarni natječaj na temu "Hrvatski glas u vremenu".
Naša škola je postigla zavidan uspjeh jer su učenice Jana Zovko (I.b) i Matea Koso(4.c) ostvarile zadivljujuće rezultate.
Jana je osvojila I.mjesto,a Matea III. mjesto. Čestitamo.

Humanitarna akcija za Anu Ritu

Humanitarnoj akciji za malenu Anu Ritu Puljić pridružila se i naša škola uz ekološku sekciju koju vodi profesorica Marijana Goluža, tradicionalnim održavanjem Dana kruha. Ukusno pecivo, igrokaz izborne nastave iz povijest i veliko srce,pikupili su značajan novčani prilog .

Zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača.

Hvala svim našim humanitarcima!

Pozdrav maturantima

Dragi bivši učenici naše škole ,

želimo vam sretan početak u novoj akademskoj godini. Kao što ste kroz ovo srednjoškolsko obrazovanje ostavili jako lijep i nezaboravan trag , tako želimo i da ostvarite u ovom novom periodu života, da date sve od sebe i da što je najvažnije ostanete – SVOJI.

Iako počinje ozbiljno razdoblje vašeg života, neka vam u srcu ostane trunak dječje radosti!

Matletijada 2018

U utorak 10.10.2017. započeo je I.krug Matletijade.

Kao i svake godine, odazvao se veliki broj učenika (46 ekipa).

Sretno svim učesnicima Matletijade, a dotad ćemo nestrpljivo čekati pobjednika!

Izlet vlakom u Sarajevo

U subotu 30.rujna 2017.g. učenici III.razreda posjetili su Sarajevo u pratnji prof.Marine Mihalj.
Vožnja je bila organizirana vlakom. Po dolasku u Sarajevo posjetili su vidikovac na Avaz Twist Tower-u, Baščaršiju te Muzej Sarajeva. Posjet je završen na Sajmu Medicop.

U Mostar su se vratili oko 19 sati, zadovoljni i puni dojmova.

Atletika - natjecanje

Dana 6.10.2017. održano je I.kolo u atletici za učenike srednjih škola.
Naši učenici su još jednom ostvarili izvanredne rezultate.
-Učenici 800 m - Dane Jelavić I.mjesto
-Učenici 100 m - Josip Vidović I.mjesto
-Učenice bacanje kugle - Ivana Đolo III.mjesto
Čestitamo!

Dani srca

U sklopu aktivnosti povodom "Dani srca" u subotu je 30.9.2017. u organizaciji Sportskog Saveza Grad Mostar i udruženje kardiologa BiH duž mostarskog Bulevara na stotine školaraca trčalo cross.
Što se tiče natjecateljskog dijela naši učenici su bili jako uspješni:
1. i 2. razredi učenice - Ivana Đolo - 3.mjesto
1. i 2. razredi učenici - Josip Vidović - 3.mjesto
3. i 4. razredi učenice-Barbara Buljan - 3 mjesto
3. i 4.razredi učenici - Dane Jelavić - 1.mjesto

Čestitamo!

Terenska nastava i kanjon rijeke Cetine

Učenici II. i IV. razreda posjetili su 11.3.2017. godine  kanjon rijeke Cetine s ciljem istraživačke nastave i praktičnih radova na terenu kao i povezivanje znanja iz biologije, kemije povijesti, zemljopisa...Pratnja su im bile profesorice: Marina Mihalj, Vanja Majerski i Mladenka Markotić.

• Književni susret pod nazivom Čitaj! (Čitam da bih pisao, pišem da bih čitao) održat će se u utorak, 21. studenoga 2017. od 18 do 20 sati, u u Hrvatskom društvu pisaca u Zagrebu.

• Udruga VANG uz potporu Grada Zagreba i Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport organizira besplatnu radionicu za mlade pod nazivom „Osnove spikerskog zanata“. Radionica će se održati od 28. do 30. studenoga 2017. godine, a prijave su moguće na e-adresu vang@vang.hr.

• Ina d.d. je i ove godine pokrenula online natjecanje za srednjoškolce pod nazivom „Junior Freshhh natjecanje za srednjoškolce“.

• U tekstu donosimo popis nekoliko djela s kojima se srednjoškolci najčešće muče, ali i neke korisne savjete kako im pristupiti da bi ih se lakše savladalo. Dakako, popis djela koje zadaju poteškoće razlikuje se od učenika do učenika, ovisno o njegovim kognitivnim sposobnostima i književnom afinitetu, no početak nove nastavne godine idealno je vrijeme za pripremu za čitanje lektire.

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.