Natječaj za upis u 1. razred 2017./18

Temeljem Odluke Ministarstva prosvjete, znanosti , kulture i športa HNŽ broj: 05-02-40-1505/17 od 12. lipnja 2017 .god. i Odluke Školskog odbora broj: 01-777/17 od 21. lipnja 2017. god. Gimnazije fra Grge Martića Mostar raspisuje se NATJEČAJ za upis u prvi (I.) razred školske godine 2017./2018. god.

Sadržaj natječaja možete preuzeti s LINK-a.

Speeling Bee

Naša škola u suradnji sa Američkom ambasadom u BiH organizirala je školsko natjecanje u sricanju riječi na engleskom jeziku. Za organizaciju Spellin Bee natjecanja bile su zadužene profesorice engleskog jezika Darija Blažević, Vanja Majerski i Ivana Aničić. Najbolji učenici koji idu dalje na regionalno natjecanje su: Ana Šaravanja za prve razrede i Karlo Vidačak za druge razrede.

Terenska nastava i kanjon rijeke Cetine

Učenici II. i IV. razreda posjetili su 11.3.2017. godine  kanjon rijeke Cetine s ciljem istraživačke nastave i praktičnih radova na terenu kao i povezivanje znanja iz biologije, kemije povijesti, zemljopisa...Pratnja su im bile profesorice: Marina Mihalj, Vanja Majerski i Mladenka Markotić.

Državna odličja naših plivača

Prvenstvo BiH u plivanju održano je u Sarajevu 11./12.3. 2017.Na tom natjecanju naši vrijedni učenici zauzeli su najsjajnija odličja u Štafetnim utrkama slobodno i mješovito, kao i u individualnim disciplinama. Barbara Buljan, Ivo Pandža i Mario Jurić su trojka koja dokazuje nebeske visine u sportu pored iznimno zahtjevnih školskih obveza. Bravo!

Svjetski dan broja pi

Kreativni matematičari i njihova profesorica Ljilja Drljo približili su nam matematiku i broj pi na zanimljiv način. Na dan broja pi, 14.3.  učenici su  pronalazili papirnati simbol pi u školi i oko nje. Svaki pronalazak je imao zanimljivu slatku nagradu. Sutra, sedmi sat  održan je kviz znanja  u kojem za svaki točan odgovor na izvučeno matematičko pitanje se dobio ukusni muffin. Bravo za ideju!

Umjetnost u školskom hodniku

Prelijepi radovi Likovne sekcije krase zidove našeg hodnika. Jesu li stvarnost ili ne? Pogledajte, uljepšajte dan, prosudite sami?

Dan žena i nogomet

Povodom Dana žena,  Gimnazija Mostar je organizirala  turnir u malom nogometu za učenice srednjih škola.Natjecalo se osam škola u prostoru Karting centra. Naše učenice su postigle zavidne rezultate. Bravo cure!

Mathematik zum Anfassen

Učenici trećih razreda DSD programa i drugih razreda izborne matematike posjetili su dvojezičnu izložbu Matematik zum Anfassen u Galeriji Kosača 21./22.2.2017.godine uz pratnju profesorica Antonije Ćavar i Ljilje Drljo.

Izlet na Blidinje

Naši učenici su bili 28.1.2017.  na jednodnevnom izletu na Blidinje u pratnji profesora Maria i Lazara. Za više informacija pogledajte  Facebook stranicu Novinarske sekcije.

Dan zaljubljenih

Gimnazijalci i Gimnazijalke su 14.2. proslavili Dan zaljubljenih prodajom kolača u holu škole. Prihod ide učenicima trećih razreda za ekskurziju.

• Danas su aktivnosti u virtualnom svijetu vrlo važne. Zabavno je upoznavati nove osobe, dijeliti iskustva s njima, učiti od njih, no prijateljstvo s nepoznatom osobom na društvenoj mreži je kao da pustite stranca s ulice u svoj dnevni boravak. Važno je znati prepoznati kada je osoba s kojom ste se sprijateljili na društvenoj mreži zlonamjerna.

• Uskoro počinje nastava. Kako bi što spremaniji dočekali početak školskih obaveza donosimo vam priču o tome kako se motivirati za učenje.

• Natjecanje u prevođenju za učenike srednjih škola „Juvenes Translatores“ održava se od 2007. godine jednom godišnje i na njemu sudjeluju 17-godišnji učenici. Natjecanje će se u 2017. godini održavati u četvrtak, 23. studenoga 2017. godine, što znači da na natjecanju mogu sudjelovati učenici rođeni 2000. godine.

• Ovu školsku godinu pročitali ste jako puno lekcija i knjiga za lektiru. Ljeto je i želite zaboraviti na obaveze i opustiti se. Možda se odlučite opustiti čitajući knjigu po svom izboru za koju cijelu školsku godinu niste imali vremena…

• Još jako malo i škola je gotova… Sutra, 14. lipnja završava školska godina 2017./2018. Slijedi gotovo tri mjeseca bez školskih obveza što vam daje mogućnost drugačijeg planiranja vremena za odmor, sportske aktivnosti, dokolicu i još mnogo toga.